کیف پول گرم چیست؟

کیف پول گرم چیست؟
کیف پول گرم ابزاری است که به کاربران رمز ارز امکان ذخیره ، ارسال و دریافت توکن را می دهد. بزرگترین مزیت نگه داشتن رمز ارز در کیف پول داغ این است که می تواند برای کمک به تسهیل معاملات اساسی مورد استفاده قرار گیردکیف پول گرم چیست؟

کیف پول گرم ابزاری است که به صاحب ارز رمزپایه امکان دریافت و ارسال توکن رامی‌دهد. برخلاف ارزهای سنتی، هیچ بانک یا کیف پول فیزیکی اختصاصی وجود ندارد که بتوان از آنها برای ایمن نگه داشتن منابع ارز رمزپایه استفاده کرد. کیف پول Cryptocurrency ابزاری است که معمولاً برای ذخیره و محافظت از این دارایی‌ها استفاده می‌شود و انواع و اقسام مختلف دارند.

یکی از محبوب ترین انواع کیف پول‌های رمزنگاری شده، کیف پول گرم نامیده می‌شود. تفاوت کیف پول گرم با کیف پول سرد این است که کیف پول گرم به اینترنت متصل است در حالی که کیف پول سرد اینگونه نیست.
 

روش‌های کلیدی

  • کیف پول گرم ابزاری است که به کاربران رمز ارز امکان ذخیره، ارسال ودریافت توکن رامی‌دهد.
  • کیف پول‌های‌گرم با کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط هستند که به تسهیل معاملات کمک می‌کنند و همچنین به عنوان یک اقدام امنیتی عملمی‌کنند.
  • از آنجا که کیف پول‌های داغ به اینترنت متصل هستند، نسبت به روش‌های ذخیره سازی سرد در معرض هک و سرقت قرار دارند.


درک کیف پول گرم

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک سرمایه گذار بخواهد دارایی‌های رمزنگاری شده آنها به اینترنت متصل یا قطع شود. به همین دلیل، غیرمعمول نیست که دارندگان ارزهای رمزنگاری شده چند کیف پول رمز ارز از جمله هر دو کیف پول گرم و سرد را دارا باشند.

بزرگترین مزیت نگه داشتن رمز ارز در کیف پول‌گرم این است که می‌تواند برای کمک به تسهیل معاملات اساسی مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که قصد دارند در واقع با دارایی‌های رمزنگاری شده خود خرید کنند ممکن است استفاده از کیف پول‌گرم را انتخاب کنند زیرا دارایی‌های موجود در آن کیف پول از طریق اینترنت قابل انتقال است.

از طرف دیگر، کیف پول‌های گرم بیشتر از روش‌های ذخیره‌سازی سرد برای مقابله با مسائل امنیتی و یا هک شدن بالقوه برخوردار هستند. در مقایسه با روش ذخیره سازی سرد که به طور کامل از اکوسیستم اینترنت حذف شده است، کیف پول‌گرم خطر بیشتری را برای دارنده ایجادمی‌کند زیرامی‌تواند به سایر قسمتهای اینترنت دسترسی پیدا کند (و از لحاظ تئوری قابل دسترسی است). با این حال، کیف پول گرم راهی غیر ایمن برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شما نیست.
 

کیف پول گرم  چگونه کارمی‌کند:

پس از اینکه یک سرمایه گذار تصمیم به خرید یا استخراج ارز دیجیتال گرفت، پس از آن باید تعیین کنند که توکن‌های خود را کجا و چگونه ذخیره کنند. اگرچه آنها را کیف پولمی‌نامند، اما این نام تا حدودی گمراه کننده است زیرا کیف پول‌های گرم در واقع ارز رمزنگاری شده را به روشی که کیف پول‌های سنتی در آن ذخیرهمی‌کنند، ذخیره نمی کنند. نقش کیف پول گرم کمک به تسهیل تغییر در پرونده معاملات ذخیره شده در دفتر بلاکچین غیرمتمرکز برای هر ارز رمزنگاری شده است.

برای سرمایه گذار رمزارز، کلیدهای رمزارز عمومی و کلیدهای خصوصی مهمترین عناصر کیف پول ارز رمزنگاری هستند. کلیدهای عمومی مانند نام‌های کاربری حساب هستند. آنها کیف پول را شناساییمی‌کنند تا کاربر بتواند نشانه‌ها را بدون فاش کردن هویت آنها دریافت کند. کلیدهای خصوصی شبیه شماره‌های پین هستند. آنها به کاربر اجازهمی‌دهند به کیف پول دسترسی پیدا کند و مانده‌ها را بررسی کند، معاملات را شروع کند و موارد دیگر. بدون هیچ یک از این کلیدها، کیف پول در واقع بی فایده است.
 

امنیت و کیف پول گرم 

ایمنی و امنیت کیف پول گرم  تا حد زیادی به رفتار کاربر بستگی دارد. هر موردی که در کیف پول گرم  ذخیره شده باشد، در معرض حمله قرارمی‌گیرد زیرا کلیدهای عمومی و خصوصی در اینترنت ذخیرهمی‌شوند.

سرمایه گذاران باتجربه ارزهای رمزنگاری شده تنها بخش کوچکی از دارایی خود را در کیف پول‌گرم خود نگهمی‌دارند زیرا احتمال اینکه هکر برای تعداد کمی از رمزها به یک کیف پول‌گرم نفوذ کند کمتر است. به عنوان مثال، آنها فقط ممکن است مبلغی را که قصد دارند در آینده نزدیک هزینه کنند در کیف پول‌گرم خود نگه دارند. دارایی‌های باقیمانده آنها تا زمانی که برای انجام معاملات خاص مورد نیاز نباشد در کیف پول سردمی‌مانند.

برخی از سرمایه گذاران تصمیممی‌گیرند رمزهای ارز رمزنگاری شده خود را در حساب‌های مرتبط با صرافی‌های معروف مانند Bitstamp یا Poloniex نگهداری کنند. این شرکت‌ها بودجه شما را در زیرساخت‌های خود ذخیرهمی‌کنند ومی‌توانند ارائه دهنده کیف پول‌گرم به حساب بیایند. اگر یک سرمایه گذار توکن‌های خود را در یک حساب Bitstamp یا Poloniex نگه دارد، و یک مهاجم به یکی از سرورهای این شرکت دسترسی پیدا کند، اگر هکر بتواند به حساب‌های مشتری آنها نفوذ کند،می‌توانند ضرر کنند.

از آنجا که بسیاری از برترین صرافی‌های ارز دیجیتال به کاربران امکان انتقال بین انواع ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه رامی‌دهند، معمولاً این است که کاربران مقدار کمی از ارزهای مختلف را در حساب‌های خود نگه دارند. اگر آنها تعادل قابل توجهی از هر ارز را حفظ کنند، خطر جلب توجه هکرها یا از دست دادن قسمت قابل توجهی از دارایی‌های آنها بیشتر است.
 

انواع کیف پول گرم

انواع کیف پول‌گرم برای سرمایه گذاران در دسترس است و بارگیری بسیاری از آنها رایگان است. برخی از کیف پول‌ها به طور خاص برای استفاده در مشارکت با برنامه‌های خاص تلفن همراه یا حتی با ارزهای رمزپایه خاص طراحی شده اند.

برای یک سرمایه گذار مفید است که قبل از بارگیری و استفاده از آن خدمات، در مورد توسعه کیف پول گرم تحقیق کند. توسعه دهندگان در هنگام ایجاد کیف پول خود از تخصص، تعهدات مختلفی در زمینه امنیت و حفظ حریم خصوصی و اولویت‌های مختلف در نظر دارند.

توسعه دهندگان همچنین در مورد به روزرسانی محصولات خود، استراتژی‌های مختلفی را اتخاذمی‌کنند. در حالت ایده آل، یک ارائه دهنده کیف پول‌گرم باید به طور مداوم محصول خود را در پاسخ به راه‌هایی که تلاش هک تغییر و تحولمی‌دهد، به روز کند.
 

نرم افزار کیف پول گرم

نرم افزار کیف پول گرم جز، برنامه‌های قابل دانلود است که به صرافی خاصی مرتبط نیستند. شما کنترل کلیدهای خصوصی خود را حفظمی‌کنید، بنابراین دارایی‌های ارز رمزنگاری شده در کیف پول‌گرم تحت کنترل شما باقیمی‌مانند.

با این وجود ارز رمزنگاری شده شما هنوز در معرض هک شدن است زیرا هکری که به رایانه شما دسترسی پیدامی‌کندمی‌تواند از طریق برنامه نرم افزاری کیف پول شما را تخلیه کند.

برخی از کاربران رمز ارز ترجیحمی‌دهند دارایی‌های دیجیتالی خود را در کیف پول فیزیکی نگه دارند. معمولاً اینها دستگاههایی هستند که شبیه یک درایو فلش USB هستند. این کیف پول‌های داغ نیستند زیرا فقط با اتصال مستقیم به کامپیوترمی‌توان به آنها دسترسی داشت و برای دسترسی کاربر به وجوه ارز رمزنگاری شده آنها نیازی به اتصال به اینترنت ندارد.